Korrektor. Melyiket válasszuk és hogyan használjuk?
Üdv mindenkinek!
Minden nő tökéletes sminket szeretne viselni és hibátlan bőrt. Ha te is így szeretnél kinézni, akkor érdemes egy jó korrektort beszerezned. Ez a fajta kozmetikum több célt is szolgál és ami a legjobb benne, hogy ez a termék képes teljesen megváltoztatni a megjelenésedet. Olvass tovább, hogy megtudd, hogyan válassz korrektort és hogyan alkalmazd a megfelelő módon.
Mi az a korrektor?
A korrektor egy olyan arckozmetikum, amelyet a sötét karikák, a megrepedt hajszálerek, a rozácea, az elszíneződések és a különböző típusú pattanások elfedésére használnak. Ennek a terméknek meg kell felelnie a bőrtípusnak és azoknak a tökéletlenségeknek, amelyeket el akarsz fedni. Egy másik kérdés, amit itt érdemes figyelembe venni, az a korrektor textúrája, árnyalata, összetétele és tulajdonságai, amelyek megfelelnek a bőr igényeinek. Ezenkívül egy korrektorral korrigálhatjuk a sminkelés közben elkövetett hibákat, kiemelhetjük a szemöldök és az ajkak kontúrját, kiegyenlíthetjük a szemceruzát és kijavíthatjuk a rosszul felvitt bronzosítót is.
Melyik korrektort válasszuk?
A korrektorok különböző árnyalatokban kaphatók.
- nude korrektor- univerzális, a legjobb a mély ráncok kezelésére.
- rózsaszín korrektor– felderíti a fáradt, matt arcbőrt.
- zöld korrektor– elrejti a bőrpírt és a megrepedt hajszálereket.
- sárga korrektor– elfedi a sötét karikákat
- antibakteriális korrektor– a zsíros, pattanásokra hajlamos bőrtípusra kifejlesztett, gyakran szilikonsavat vagy teafaolajat tartalmaz.
Milyen típusú korrektorok vannak?
A korrektor textúráját úgy kell kiválasztani, hogy szem előtt tartjuk azokat a hibákat, amelyeket el akarunk fedni. Ezért a következő termékeket különböztetjük meg:
- stick korrektor– magas fedőképességet biztosít és intenzíven pigmentált. Helyileg kell használni, csak a hegekre és elszíneződésekre kell felvinni. Ezt a terméket nehéz állaga miatt nem szabad sötét karikák álcázására használni (kiemelheti a ráncokat).
- krémes korrektor– igazán jó fedést biztosít, hidratáló összetevőket tartalmaz és nem olyan nehéz, mint a stick korrektor. Alkalmazható a szem alatti területre, de kis mennyiségben, mert nehezen eloszlathatónak tűnhet.
- ceruza korrektor- elvileg csak helyileg használható, hogy elfedje a sérült hajszálereket és a pattanásokat, valamint a szemöldök, a szem és az ajak sminkjének korrigálására.
- préselt korrektor– száraz formula, így elfedheti a pattanásokat és a pigmentfoltokat.
- folyékony korrektor– könnyű formula, ezért könnyű fedést biztosít. Nem marad meg a bőrráncokban, így a szem alatti területre is alkalmazható. Száraz és érett bőrtípus esetén is ajánlott a használata.
- korrektor beépített applikátorral – könnyű és folyós állagú, felvitelkor megszárad és könnyű fedést biztosít. Szem alatti területre való felvitelre tervezték, mégsem fedi el a bőrhibákat. Alapvetően bizonyos arcrészek kiemelésére használható.
- kiemelő korrektor– a legtöbb esetben folyós vagy krémes állagú és ecsettel kell felvinni. Olyan pigmenteket tartalmaz, amelyek visszaverik a fényt és kiemelik az arcbőrt. Nem szabad pattanásokra felvinni, mert még jobban láthatóvá teheti azokat. A sötét karikák elfedésére azonban jó ez a fajta korrektor.
Hogyan kell alkalmazni a korrektort?
Az, hogy egy adott korrektort hogyan alkalmazunk szigorúan összefügg az állagával. Általában a stick és a ceruza korrektorokat az alapozó felvitele előtt kell felvinni, mert így a korrektor jobban beleolvad a bőrbe; mégsem ez a szabály. Fontos azonban, hogy az alapozó árnyalatánál egy tónussal világosabb árnyalatú korrektort használjunk. Sőt, mielőtt korrektort használnánk, először hidratáló arckrémet és alapozót kenjünk fel. A korrektort az ujjbegyeiddel vidd fel, amíg a smink egyenletes nem lesz. Minél kevesebb korrektort használsz, annál jobb, természetesebb lesz az elért hatás. Fontos, hogy az egész sminket púderrel fixáld.
Vélemény, hozzászólás?