Hajkefe tisztítási rutin. Hogyan kell helyesen csinálni?

Lányok,

először is lenne néhány kérdésem.

Tisztítottátok már valaha a hajkeféteket?

Egyszerű vagy nehéz feladat volt?

Milyen módszert használtatok?

Merem azt a következtetést levonni, hogy a legtöbben még soha nem tisztították meg a hajkeféjüket (leszámítva a leghosszabb szőrszálak kiszedését). Ez egy nagy hiba!

TUDTAD, HOGY…?

Arizonai kutatók megállapították, hogy egy hajkefe akár 529 baktériumnak is otthont adhat négyzetcentiméterenként. Több, mint egy mosdókagylóban!

Gyakran nem is gondolunk arra, hogy egy egyszerű hajkefe ennyi baktérium forrása lehet, ami könnyű utat jelent a fertőzéseknek, mint pl. korpásodás, viszketés, zsírosodás, pattanások stb. Ha nem tisztítjuk rendszeresen a hajkefét valódi veszélyt jelenthet.

Honnan származnak a kefén lévő baktériumok?

Természetesen a környezetéből. A mindennapos fésüléssel összegyűjtöd a hajról és a bőrről származó összes szennyeződést, beleértve a faggyút, a termékeket, a port, az elhalt sejteket, az izzadságot. Ezek felhalmozódnak a kefén és táplálékot jelentenek a baktériumok számára.

A legrosszabb esetben egy kefét többen is használnak. Ez viszont több szennyeződést jelent, amelyek változatosak, míg az egyik személy baktériumflórája keveredik a többiekével.

Van értelme a hajkefe tisztítási rutinnak?

Természetesen. Valójában ez az egyetlen módja annak, hogy elkerüljük a piszkos hajkefe használatának kellemetlen következményeit.

Rendszeresen meg kell tisztítani a kefét. Nyugodtan próbálj ki különböző módszereket. A választás az eszközöd anyagától és rendeltetésétől függ. A tisztítási eljárás különbözik a fésűk és a kefék esetében. A hajformázó kefék és a fafésűk tisztításának például van egy speciális módja.

Ezért készítettem egy rövid útmutatót.

HOGYAN KELL TISZTÍTANI EGY HAJKEFÉT?

A látszattal ellentétben ez egy egyszerű feladat. Mindössze annyit kell tudnod, hogy milyen típusú a keféd és milyen módszer kell használni a tisztításhoz.

1. Egy műanyagból készült kefe, fésű vagy hajformázó kefe tisztítása.

Fogj egy fogpiszkálót vagy más hegyes végű tárgyat, hogy kiszedd a szőrszálakat. Ha szeretnéd, próbálj ki egy kész hajkefetisztítót, amely egy gereblyére hasonlít és segít kifésülni a szőrszálakat a fogak közötti résekből. Kész? Az első lépést megtetted!

Most mártsd a kefét szappanos vízbe (ez lehet sampon vagy egy teáskanál szódabikarbóna samponnal). A lényeg, hogy a víznek melegnek kell lennie. Néhány mozdulattal a vízben kiöblítheted az összes szennyeződést.

Befejezésként szárítsd meg teljesen a kefét pl. papírtörlővel, majd hajszárítóval.

2. Fából készült kefék és fésűk tisztítása.

Először is pontosan azt kell tenned, amit az előző pont elején leírtunk, vagyis meg kell szabadulnod a leghosszabb szőrszálaktól.

Ezután szappanos vízzel (vagy samponnal/szódával) öblítsd ki az egyéb szennyeződéseket, de a kefét soha ne mártogasd bele a keverékbe. Ha túl sokáig áztatod a fából készült kiegészítőket, azok felszívják a vizet és használhatatlanná válnak. Gyorsan öblítsd le és szárítsd meg őket.

3. Természetes sörtéjű kefék tisztítása

Az ilyen típusú tartozékok tisztán tartása trükkös lehet. Eléggé szokatlan és a mosáson kívül ápolást is igényel.

Az első lépések nyilvánvalóak. Szedd ki a szőrszálakat fogpiszkáló, fésű vagy tisztítószer segítségével. Ezután nedvesítsd meg a sörtét vízzel és samponozd be. Próbáld ki az SLS vagy SLES sampont, amely erős tisztítószereket tartalmaz és lehetővé teszi a szennyeződések könnyebb eltávolítását.

Miután leöblítetted a sampont használj kondicionálót! A mindennapi hajápoló terméked is megteszi. Egy enyhe kondicionáló segít puhán tartani a sörtéket. Néhány perc múlva öblítsd le a terméket és szárítsd meg a kefét.

Végül próbálj meg gyenge oldatot készíteni víz és ecet összekeverésével és fújd rá a sörtékre, hogy elpusztítsd az esetlegesen ott maradt baktériumokat.

Mára ennyi volt.

Remélhetőleg a hogyan tisztítsuk a hajkeféket útmutatóm segít abban, hogy a fésűid makulátlanok maradjanak :-).

Téli bőrápolás. Mit kell tenni és mit nem.
Korrektor. Melyiket válasszuk és hogyan használjuk?

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük